top of page

 стабілізатори напруги

 

Нерідко напруга в нашій електромережі відрізняється від норми з цілого ряду можливих технічних причин. В результаті чого в кінцевих споживачів воно може бути, як сильно заниженим, так і неприпустимо високим, при цьому побутові прилади в кращому випадку не працюватимуть нормально, а в гіршому вийдуть з ладу.

Щоб уникнути подібних ситуацій, застосовуються стабілізатори - це прилади, які незалежно від перепадів і кидків вхідної напруги нормалізує його на виході до заданого значення 220В, забезпечуючи безвідмовну роботу електроприладів і продовжують термін їх експлуатації.

У всіх пристроях є пороги максимального та мінімального значення вхідної напруги, зазвичай вони знаходяться в межах від 260 до 160 В, з яких його можна коригувати до еталонного значення 220 В.

При виході за рамки вказаних меж (260-160В), пристрій відключає підключені до нього навантаження, доки напруга не повернеться до робочого діапазону.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      _cc781905- 5cde-3194-bb3b-136bad5cf58d_    

 

 

      _cc781905- 5cde-3194-bb3b-136bad5cf58d_     _cc781905-5cde- Схема підключення

 

 

 

 

 

  Можливі варіанти встановлення:

 

  • для захисту всього будинку;

  • для адресного захисту (котел, холодильник, телевізор тощо)

 

 

  Основними типами є сервопривідні, тиристорні та релейні.

 

  У сервопривідних стабілізаторах для регулювання застосовується сервопривід, яким керує контролер. Цей механізм здійснює переміщення щіток за висновками обмоток трансформатора вторинної обмотки. За рахунок цього здійснюється регулювання вихідної напруги у більшу чи меншу сторони, забезпечуючи стабільні показники.

При відхиленні на 10% час реакції становить не більше 1 секунди.

 

  Релейні стабілізатори використовують збірки з реле. При цьому кожне реле поступово підключає обмотки трансформатора, тим самим коригуючи вихідне значення до заданих 220В. У порівнянні з сервопривідними аналогами, релейні мають більш високий рівень швидкодії, проте програють у плавності регулювання.

  

  Тиристорні стабілізатори вважаються найбільш надійними, оскільки для комутації обмоток використовуються напівпровідникові тиристори (симістори). Їх термін служби залежить від величини навантаження, де вони видають сторонніх звуків. При зміні живлення час спрацьовування - 20 мс , що на даний момент є максимальною швидкістю без втрати синусоїдальної форми сигналу.

      _cc781905- 5cde-3194-bb3b-136bad5cf58d_ Переваги:

  •  Вони забезпечують найвищий ступінь захисту від перепадів в електромережах. Купуючи саме цей вид стабілізатора, споживач отримує максимальний захист побутових електроприладів та найбільший ресурс самого обладнання.

У багатьох моделях використовується корисна функція Bypass (Транзит). У ній живлення, що надходить на вхід, минаючи схему, потрапляє на вихід, а пристрій при цьому відключено. Що створює додаткові переваги в експлуатації.

 

 Найчастіше клієнти, купуючи другий стабілізатор, вибирають саме симісторний варіант, оскільки попередні релейні або сервопривідні моделі прослужили недовго, а деякі не допрацювали навіть до кінця_cc781935-5. Це може бути пов'язано з неправильно підібраною потужністю, неякісними запасними частинами, і безліччю рухомих механічних деталей в них. У симісторних моделей ці проблеми відсутні, що дає їм значну перевагу перед іншими моделями. Тому термін їх експлуатації більш тривалий.

 

 

Вибір стабілізатора

 

При виборі пристрою необхідно враховувати потужність споживачів, що підключаються до нього. Бажано купувати стабілізатор із запасом потужності не менше 25%. При такому навантаженні прилад залишається необхідний для роботи резерв.

 

При цьому через стабілізатор можна підключити окремі побутові прилади, що потребують захисту, таких як газовий котел, телевізор, холодильник і т.д.

 

Знаючи споживану потужність приладів, які потрібно підключити, можна розрахувати, якої потужності стабілізатор Вам необхідний.

При розрахунку враховується, що пускові струми деяких приладів, що мають у своєму складі двигуни, наприклад холодильники, різні насоси, перевищують свій номінал у чотири рази. З цих причин для таких споживачів стабілізатор вибирається з багаторазовим запасом перевантаження.

 

 

 

 

 

 

установка стабилизаторов,стабилизаторы
установка стабилизаторов,стабилизаторы
установка стабилизаторов,стабилизаторы

Рекомендації щодо встановлення

За способом підключення всі види стабілізаторів мають однотипну схему, де нуль проходить транзитом, а фаза, проходячи через пристрій, має вхідну та вихідну клеми.

Для установки часто вибирається місце поблизу введення кабелю в квартиру поруч із обліковою секцією. При необхідності його можна розташувати і в іншому місці, але при цьому потрібно правильно розрахувати перетин кабелю.


 ВАЖЛИВО! Не рекомендується встановлювати стабілізатори в закритих шафах та приміщеннях з підвищеною вологістю.

 

Наші спеціалісти раді допомогти Вам у правильному виборі обладнання.
Ми раді вашим дзвінкам ! (068) 718-67-81, (099) 116-24-85

Установка стабілізаторів напруги

Виклик електрика можливий у будь-якому районі міста Одеси та області!!!

bottom of page