top of page

Джерела безперебійного живлення (ДБЖ)

источники бесперебойного питания UPS
источники бесперебойного питания UPS
источники бесперебойного питания UPS

Інвертор напруги 12-220 у настінного виконання

Приклад встановлення інвертора та АКБ на стелажі

AGM батарея емкостью 120 Ач - 12в предназначенная для работы совместно с UPS

 

Сьогодні існує кілька варіантів забезпечення свого житла електроенергією незалежно від зовнішніх збоїв в електромережах.

 

Ці методи засновані на реалізації всередині даного об'єкта системи, що забезпечує автономну роботу електроприладів, що резервуються, в момент тривалих збоїв електропостачання зовнішніх мереж і короткочасних просічках.
Перший варіант нам досить давно знайомий - це дизельний або бензиновий електрогенератор, де двигун, обертаючи генератор, виробляє електроенергію, від якої живляться всі необхідні електроспоживачі в нашому будинку. При перебоях з подачею електроенергії ми йдемо до місця встановлення генератора та заводимо його, повертаючись до звичного життя.

Є більш просунуті системи з автозапуском генератора (АВР), які, у свою чергу, трохи дорожчі, але вони здатні запускати генератор у момент перебоїв у електропостачанні та глушити його при відновленні живлення у мережі. Експлуатація зводиться до своєчасної заправки та сервісного обслуговування генератора - заміна олії фільтрів і т.д.
Другим варіантом є системи, про які не всі знають, вони набули широкого поширення в США, країнах Європи – це джерела безперебійного харчування .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будь-яке житло можна забезпечити резервним електроживленням від накопиченої ємності в акумуляторних батареях. За наявності напруги - акумулятори заряджаються, в момент відключення світла - споживачі живляться електрикою, накопиченою в батареях, розмір якої можна підібрати під індивідуальні завдання.

Джерела безперебійного живлення UPS мають низку переваг у порівнянні з електрогенераторами:

вони здатні працювати, без додаткового втручання, не потребуючи частої доливки палива, не пожежонебезпечні, вимагають мінімального обслуговування при тому, що термін їхньої служби не менше 10 років.
Вони скорочено називаються UPS -система забезпечення безперебійного живлення . Основним елементом системи служить джерело безперебійного живлення . Цей прилад перетворює постійну напругу акумуляторних батарей 12V на змінну напругу 220V, що підходить для домашньої мережі.

Найчастіше інвертор укомплектований контролером заряду батарей, який визначає правильні режими заряду і здійснює контроль їх стану.

При трифазному живленні будинку зазвичай вибирається фаза, яка підключається через UPS і стає резервованою. До неї підключаються споживачі, які потребують безперервного електропостачання. Наприклад, освітлення, опалювальний котел, холодильник, ролети гаража, сигналізація, відеоспостереження , домофон і т.п. Тобто всі споживачі, необхідні для Вашого комфорту та безпеки.
Незважаючи на високий рівень технічного прогресу, ми все одно не застраховані від періодичних аварій, спричинених ураганами, деревами, що впали, або поломками в мережі.

Система безперебійного живлення допоможе Вам забезпечити власний комфорт та безпеку.

  Саме тому після природних катаклізмів, аварій в електромережах, і непередбачених відключень електрики популярність систем, що забезпечують безперебійне живлення , користується все більшою популярністю.
Система безперебійного живлення здатна стати альтернативою генератору, але слід врахувати, що обидва варіанти мають свої нюанси експлуатації. Якщо стоїть вибір між генератором і інвертором, необхідно визначитися з такими параметрами, як: необхідна Вам потужність навантаження, що підключається, і час роботи в автономному режимі.

При перебоях тривалістю близько доби оптимальним рішенням стане вибір генератора, оскільки тривалий час автономної роботи системи потребує великої кількості батарей, які є досить дорогими компонентами.

Також слід віддати перевагу генератору, де немає електропостачання зовсім.
Для заміського будинку чудовим рішенням стане встановлення генератора в парі з інверторною системою, що дозволяє максимально ефективно забезпечити себе безперебійним живленням .

При цьому щоб генератор не працював постійно, він може запускатися автоматично самим інвертором, коли є необхідність заряду акумуляторів, після чого відключиться і живлення будинку буде здійснюватися від інвертора. При цьому значно зростає термін служби генератора та міжсервісного обслуговування плюс отримуємо комфорт від тиші системи.

Також важко буде обійтися без застосування електростанції за потреби

увімкнення високих навантажень, наприклад, вище 8 кВт. Існують ДБЖ і на 15кВт, але вони в основному використовуються в комерційних та промислових цілях.

 Раніше ми згадували про вартість батарей для UPS . Не всі типи акумуляторів підійдуть для цих цілей. Автомобільні акумулятори не розраховані на постійні зарядні цикли. При використанні батареї цього типу їхній ресурс у режимі експлуатації буде невеликим.

Є кілька типів акумуляторних батарей, які безпосередньо використовуються в безперебійних системах, герметичні необслуговувані – сухі гелієві та AGM батареї. Перший тип батарей - найдорожчий, але при цьому їхній термін експлуатації в межах 10 -15 років. Другий тип AGM батареї має термін служби в межах 5-7років та вартість їх нижча відсотків на 25-30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість батарей підбирається індивідуально для кожного випадку окремо з урахуванням необхідної ємності системи (тривалості роботи) та робочої напруги UPS .

Хотілося б звернути увагу на те, що UPS із вбудованим мікропроцесорним багатоступеневим зарядним пристроєм значно продовжують термін експлуатації батарей.


Відмінності інверторів

 

ДБЖ мають дві основні відмінності.

Ті, що дешевші, мають на виході неправильну синусоїдальну форму змінної напруги. Просунуті моделі і, відповідно, більш дорогі, виробляють правильну форму сигналу - чистий синус, без суттєвих спотворень, як і в міській мережі 220 В. Другий варіант кращий для вимогливої техніки, наприклад, опалювальних котлів і різноманітних електроприводів, таких, наприклад, як двигун холодильника чи циркуляційний насос. Також не люблять ступінчасту синусоїду мікрохвильові печі, регулятори світла (димери) та лампи денного світла.

Сучасні комп'ютери, ноутбуки, телевізори та інша електроніка правильно сприймає таку форму сигналу. Приємною особливістю роботи UPS є її швидкодія при перемиканні на батареї, часу якого достатньо стабільної роботи комп'ютера або газового котла.

 

Як і будь-яке електрообладнання, система безперебійного живлення потребує захисту від стрибків у міській мережі та встановлення стабілізатора напруги , від якої виграє весь будинок загалом.

Незважаючи на те, що ДБЖ є досить дорогими

навіть у порівнянні з електрогенераторами, це два різні рішення.

При регулярних проблемах з електропостачанням інверторні системи, безперечно, мають переваги. За тривалої відсутності електроенергії генератор стане правильним вирішенням проблеми. Поєднання цих двох систем дає високий рівень автономії та комфорту будь-якому користувачеві.

 

Принцип роботи інверторної системи

 

ДБЖ збирає необхідну ємність в акумуляторних батареях із зовнішньої електромережі. При перебоях в електропостачанні вона за частки секунди перемикається на батареї, перетворюючи накопичену в них напругу 220В змінного струму.

Інверторна система є зручним рішенням у приватному будинку, торговому центрі, офісі, котельні, використовується для аварійного освітлення, дає час для запуску електрогенератора без зупинки роботи.

Виклик електрика можливий у будь-якому районі міста Одеси та області!!!

bottom of page